preloader

Bu yıl ilk kez organize edilecek FİŞEKHANE SAILING CUP, birbirinden farklı boy ve modeldeki yelkenli yarış teknelerinin yarışacağı bir yelken yarışıdır.

50’ye yakın teknenin start alacağı yarışlar Bakırköy sahili açıklarında kurulacak parkurda gerçekleştirilecek olup, katılımcı tekneler ulusal ve global firmaların yelken yarış takımlarının yanı sıra profesyonel yelkencilerin de yer aldığı takımlardan oluşacaktır.

FİŞEKHANE, İstanbul’un en güzel manzarasına karşı, tarihi yarımadanın da arka fonda olacağı yarışlarda; muhteşem görsel eşliğinde çetin bir rekabete ev sahipliği yapacaktır.

FİŞEKHANE SAILING CUP, bu yıl 6.kez gerçekleştirilen ve toplamda 4 ayaktan oluşan BAUISC Spring Trophy yarış serisinin ilk etabı olarak organize edilecek olup yarışan takımların elde edeceği puanlar BAUISC Spring Trophy’nin 1.Etap hanesine yazılacaktır.

26 Mart 2022 Cumartesi günü saat 12:00 itibariyle start alacak tekneler; IRC 0-1-2-3-4, Sportsboat ve GEZGİN sınıflarında yarışacaklardır. Gün içerisinde yapılması planlanan 2 yarış sonunda, her sınıfın ilk 3 takımına ödül verilecektir.

Ödül töreni ise yarış günü yani 26 Mart 2022 tarihinde FİŞEKHANE’de gerçekleştirilecek olup, yılın İLK YELKENCİ PARTİSİ ile kazananlara ödülleri takdim edilecektir. FİŞEKHANE’de gerçekleştirilecek Ödül Töreni için Kalamış-Fenerbahçe ile Fişekhane arasında özel servis imkanı da sağlanacaktır.

  • Projects Completed

(c) 2022 - Fişekhane Sprint Cup