preloader

Osman Uğur

1999 Yılında Türk Yelken Vakfı’nın düzenlediği En İyi Yelken Fotoğrafı yarışmasında yayımlanmış Fotoğraf dalında 1.lik, yayımlanmamış fotoğraf dalında 2.lik ödülunu aldı.
Aynı yıl Doğal Hayatı Koruma Derneği Çevre haber fotoğrafı dalında ise Boğaz’da Yangın 3.lük odülünü aldı.
2001 Deniz Ticaret Odası tarafından Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Haftası kapsamında düzenlenen “Deniz Turizmi” konulu fotoğraf yarışmasında Boğaziçi’inde çektiği yarış fotoğrafı Eski Dalga adlı fotografı Başarı odülü aldı.
2012 Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü (TAYK) ve Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) işbirliğinde gerçekleştirilen “Yılın En İyi Yelken Fotoğrafları ve Görüntü Yarışması” nda 3.lük odulu aldı.
2015 yılında “Kıyı Kıyı İstanbul” olan İGDAŞ 5. Ulusal En “Havalı” Kareler 2015 Fotoğraf Yarışması’nda cektıgı yelkenli fotografı sergilemeye kaldı.
2016-17-19 Yıllarında Mirabaud Uluslararası Yat ve Yelken Yarışları Görüntü Ödülü’nde finale kalan tek Türk Fotografcı oldu.
2019’da düzenlenen Uluslararası faaliyet raporu yarışması ARC Awards‘a ilk kez katılan Güneş Sigorta’nın , “Yelken” temalı faaliyet raporunda yayımlanan fotoğrafları
ABD’deki yarışmada, “Fotoğraf” kategorisinde gümüş ödül aldı.
1998 Yılında Sabah Dergı Grubu Yachting Wold Turkıye ‘de yelken fotografları cekmeye başlayan Osman Uğur 44 Sayı yayımlanan derginin 41 kapak fotografını cektı.
2008 yılından itibaren Motorboat Yachting Türkiye dergisi için yat yarışlarını görüntülüyor ve yazıyor.

Kayıhan Hasırcı

Kayıhan Hasırcı, 1972 İstanbul doğumluyum. İYK üyesi, eski yelken yarışçısı ve eğitmeniyim. Kendimi bildim bileli elimde bir fotoğraf makinası oldu, ancak 2017 yılında BAUISC Spring Trophy ile yelken yarışlarını fotoğraflamaya başladım. Genellikle İstanbul bölgesinde gerçekleşen yarış ve trofeleri takip ediyor ve fotoğraflıyorum.

(c) 2022 - Fişekhane Sprint Cup